Eurofins Biomnis optimalizuje pracovní postupy ve skladu činidel

Eurofins-Biomnis2

Laboratoř Eurofins Biomnis optimalizuje skladové pracovní postupy pomocí modulárních řešení Trilogiq LEAN.

Rozhovor s Yannickem Pochonem

koordinátorem pro zdraví a bezpečnost práce

 

Eurofins Biomnis, přední evropská společnost zaměřená na zdravotnickou patologii, zaměstnává ve třech hlavních francouzských závodech (Paříž, Ivry sur Seine a Lyon) 1 000 pracovníků. V roce 2015 se stala součástí společnosti Eurofins (skupina analytických laboratoří, která vznikla v roce 1987 v Nantes a soustřeďuje se na zpracování potravin, farmacii, životní prostředí a biomedicínu).

 

Výzva:

Společnost Biomnis potřebovala zlepšit a racionalizovat svůj chladicí sklad pomocí modulárních hliníkových řešení, odolných proti chladu. Před nedávnem zvolili pro jednu z chladicích prostor zařízení TRILOGIQ, s cílem optimalizovat skladování za nízkých teplot.

 

Zlepšená produktivita a pohyb činidel uložených v chladicím skladu  

„Naše technická platforma má chladicí místnost, kde skladujeme činidla při teplotě 4 °C. Máme akreditaci COFRAC a požadavky na kvalitu uskladnění jsou v biologickém a zdravotnickém sektoru velmi vysoké.  

 

Skladové prostory s tradičními policemi v chladicí místnosti nebylo možné upravovat a potřebovali jsme dosáhnout zlepšení.  Především jsme chtěli optimalizovat pohyb mnoha uskladněných činidel. Potřebovali jsme nalézt racionální způsob jejich uskladnění při doplňování zásob, v závislosti na provozních zařízeních a na základě potřeb.    Nešlo jen o to nalézt dodavatele modulárního skladového vybavení v souladu s našimi prostorovými možnostmi a s odolností proti nízkým teplotám; chtěli jsme také, aby dodavatel pro nás provedl diagnostiku „štíhlé“ produktivity a pohybu materiálu,“ vysvětluje Yannick Pochon, koordinátor pro zdraví a bezpečnost práce.

Řešení:

Štíhlá (LEAN) diagnostika, doporučení a instalace

Výrobní ředitel společnosti Biomnis znal teplotně odolné kompozitní materiály, které se používají v modulárních systémech a úložných řešeních Trilogiq. Yannick Pochon zkontaktoval francouzský tým Trilogiq, aby s ním projekt prodiskutoval. „Společnost Trilogiq nabídla, že pro nás provede studii možností štíhlého provozu, po nichž následovala doporučení a cenová nabídka, kterou jsme přijali,“ řekl Yannick Pochon.

 

Studie štíhlého provozu trvala několik dní.  Odborníci Trilogiq přijeli na místo, zhodnotili projekt, shromáždili potřebná data pro diagnostiku (seznam činidel, minimální a maximální skladové zásoby, typy skladů, názvy přístrojů, v nichž se činidla používají, lokality, velikosti kontejnerů) a poté vydali doporučení a návrh s podrobnostmi, jak optimalizovat pohyb materiálu, a s typem vhodného zařízení k instalaci.

Eurofins-Biomnis-trolley

Řešení štíhlého provozu (LEAN), nastavitelné, ergonomické a vůči chladu odolné vybavení, projekt Hoshin (*)

Po schválení studie, doporučení a cenové nabídky trval projekt pouze jeden týden; technický tým TRILOGIQ Hoshin dorazil s kamiónem plným vybavení a sestavil konstrukci na místě, s asistencí odborného zaměstnance společnosti Biomnis.

 

Přínosy

Zaměstnanci společnosti Biomnis nyní využívají lepšího pracovního prostředí.  Řešení se snadno používá, odolává chladu a rzi, je spolehlivé a jeho flexibilita umožňuje pružně docílit přesných, ergonomických a přizpůsobivých výsledků. Optimalizace pracovních postupů má rovněž významný vliv na zvýšenou produktivitu týmu.

 

„Společnost Trilogiq navrhla a nainstalovala řešení, které odolává chladu. Vše bylo hotovo za jediný týden. Výhodou trubkových řešení Trilogiq je možnost libovolně měnit jejich konfiguraci.  Jde o jakési Lego, které se přizpůsobí velikostem našich krabic s činidly, police lze upravit na potřebnou výšku a rovněž můžeme snadno změnit šířku, dokonce i když naši dodavatelé změní velikost balení.  Nyní můžeme upravit naše police na správnou velikost podle jednotlivých obalů a police jsou připevněny k rámům, které lze rovněž přizpůsobit pomocí jednoduchých šroubových úchytů,“ dodává Yannick Pochon.

Pochon dále říká: „Produkty Trilogiq jsou odolné proti chladu a rzi, splňují naše standardy a přizpůsobí se našim potřebám. Náš sklad je optimalizovaný pro dostupný prostor a různé kontejnery. Musí být flexibilní. Toto štíhlé řešení používáme více než rok.   Řešení s pokročilou ergonomií, modularitou a přizpůsobivostí, což velmi oceňuje náš personál. Ve srovnání s předchozím vybavením jde o zásadní změnu. Hodnocení je tedy pozitivní.“

(*) Metoda či projekt Hoshin představují systém pro správu, jenž umožňuje firmám zaměřit všechno své úsilí a zdroje na rychlé dosažení cíle pomocí tvorby řešení.

Kontaktujte nás, potřebujete-li více informací týkajících se posouzení a řešení prostředí s extrémními teplotami