Místo pro všechno a vše na svém místě!

shadowboard-detail3

Tolik času a námahy lze ušetřit, když je nářadí přesně tam, kde má být. Docílit uspořádaného pracoviště je snazší, pokud využijete shadow board s ergonomickým pracovištěm a vozíky.

Každý nástroj má své vyhrazené, snadno identifikovatelné místo, což zajišťuje, že nástroj vždy vrátíte tam, kam patří, a můžete pro něj sáhnout, kdykoli jej bude opět potřebovat.

Když se o nářadí dělí tým pracovníků, což je častý případ, nevracejí mnohdy nářadí na správné místo. Výsledkem je, že vy i vaši kolegové trávíte čas hledáním, což je zdlouhavé a nákladné.

 

Shadow boardy umožňují dokonale naplnit požadavky 5S, neboť:

Roztřídí a oddělí nářadí, které je pro dokončení práce nezbytné, a lze se zbavit všech ostatních systémů.
Pořádek: Všechny potřebné nástroje mají výkonní pracovníci po ruce a omezuje se nezbytnost odcházet z pracoviště.
Uklizený prostor: Zachováte bezpečnost a pořádek na pracovišti a nářadí zůstává čisté, což omezuje zmetkovost.
Standardizace: Vytvoříte standardní postupy, které zajistí zachování již provedených kroků – zavedením shadow board s barevnými kódy pro jednotlivé funkce a procesy.
Udržitelnost: Podpoříte konzistentní pracovní postupy ve štíhlé výrobě a eliminujete nárůst nepořádku.
Shadow board podporuje dobré postupy vašeho týmu. Díky ní lze snadno zajistit, že nářadí bude vždy na správném místě. Rovněž se snižují a eliminují bezpečnostní rizika, neboť nástroje se nenechávají na nevhodných místech, kde mohou snadno způsobit zranění.

Nástroje a citlivé součásti jsou chráněny, neboť se uchovávají zvlášť, nedochází ke zbytečnému opotřebovávání a poškození a umísťují se ve správném pořadí použití pro konkrétní úkol. Tím se snižuje potřeba výměn a omezují se náklady.

Naše shadow boardy jsou k dispozici v celé řadě barev a jsou antistatické (ochrana před elektrostatickým výbojem). Vyrábějí se na míru, aby odpovídaly potřebám vaší firmy a nástrojům i komponentám, které používáte. Zvyšují produktivitu, šetří čas a maximalizují zisk.

Shadow boardy lze vestavět a zkombinovat s ergonomickým pracovištěm, a podpořit tak efektivní plnění pracovních úkolů, kdy jsou nástroje ve správné poloze, připravené k použití. Desky zajišťují, že nástroje se vždy vracejí na správné místo.

Kontaktuje nás pro více informací ohledně obrysových desek, způsobu dodávek i úprav podle vašich jedinečných výrobních požadavků.