Moto Guzzi optimalizuje výrobu

moto-guzzi-it

Řešení pro optimalizovaný pracovní prostor a manipulaci přidávají pracovištím hodnotu a umožňují obsluze dosáhnout vyšší produktivity.

Společnost Moto Guzzi, známého italského výrobce motocyklů, založili Carlo Guzzi a Giorgio Parodi, kteří navrhli první motocykl v roce 1920, rok před oficiálním ustanovením firmy. Jejich první model přezdívaný „Normale“ měl motor o objemu 500cc a začal se vyrábět v roce 1922. Rychle zaujal trh a stal se prvním velkým úspěchem firmy.

V 50. letech 20. století se společnost Moto Guzzi musela vypořádat s nárůstem výroby a přešla na vertikální systém, s dvoupatrovou finální montážní halou a oddělením pro výstupní kontrolu. Šlo o pozitivní posun, neboť půda byla vzácná. Motocykly se sestavovaly ve druhém patře a testovaly se na oválném okruhu na střeše, než byly spuštěny dolů na zem pomocí jeřábu.
V roce 2015, když společnost Moto Guzzi převzala skupina Piaggio Group, vznikl definitivní plán na proměnu továrny. Historický výrobní závod Mandello del Lario prošel zásadní úpravou. Zvenčí vypadá historická budova stále stejně a pořád před ní stojí mohutné červené brány, na nichž se hrdě skví logo Moto Guzzi. Nezměněna zůstala rovněž druhá řada budov, kde se nyní odehrává část výroby Moto Guzzi. Nicméně uvnitř všech budov došlo ke kompletní rekonstrukci a reorganizaci a byly sem přemístěny všechny výrobní linky.

MOTO GUZZI BUILDING - RED GATES AND LOGO
Moto Guzzi 

Zástupci společnosti Trilogiq Italia úzce spolupracovali s firmou Moto Guzzi a vytvořili optimalizovanou výrobní linku. Projektový tým byl požádán, aby vypracoval podrobnou analýzu a zjistil, co pracovníci Moto Guzzi potřebují a dělají.

Když bylo vyhodnocení hotovo, byla zavedena nová, optimalizovaná pracoviště, sestavena z modulárních komponent GRAPHIT, která nahradila konvenční statické pracovní stoly. Firma Moto Guzzi tak získala ergonomické pracovní podmínky, které potřebovala v rámci programu trvalého zlepšování. Optimalizovaná pracoviště nyní zaměstnancům umožňují, aby pohodlně a v plném bezpečí prováděli veškeré montážní činnosti, aniž by se museli někam natahovat.

Byly zavedeny také nové vozíky, které snižují námahu potřebnou pro přesun větších předmětů. Použití hliníkových trubek systému GRAPHIT zaručilo, že vozíky jsou velice lehké, což znamená, že pracovníci je mohou přesouvat a manipulovat s nimi s minimální námahou.
Společnost hlásí, že optimalizovaná řešení pracovního prostoru již přinesla přidanou hodnotu, a nově vytvořená pracoviště představují výhodu pro pracovníky, kteří dosahují vyšší produktivity.

 

Nabízíme širokou škálu řešení pro zlepšení pracovního prostředí, výrobní linky a logistiky.