Slavíme výročí partnerství s firmou Akebono Brake

SLAVÍME VÝROČÍ PARTNERSTVÍ S FIRMOU AKEBONO BRAKE

V červenci 2015 byla poblíž Trenčína dokončena výstavba nového výrobního závodu společnosti Akebono Brake. Areál se rozkládá na 12 000 čtverečních metrech a celý komplex i s okolím má plochu 42 000 čtverečních metrů.

Nový domov světoznámé japonské firmy byl otevřen v červnu 2015 během slavnosti, které se zúčastnili významní slovenští politici a výkonný ředitel Akebono Brake, Hisataka Nobumoto.
Zhruba v této době začalo úspěšné partnerství mezi společnostmi Akebono Brake Slovakia a Trilogiq Slovakia; získali jsme objednávku na dodávku nové výrobní linky, sestavené s pomocí našeho prémiového systému GRAPHIT.

Manažeři pro štíhlou výrobu (LEAN) z poboček společnosti Akebono Brake na Slovensku i v Japonsku byli zcela unešeni jednoduchostí a estetickou hodnotou našeho systému, určeného pro jejich nové, čisté výrobní prostory.

Výrobní linka L3 – návrhářská studie
Výrobní linka L3 – návrhářská studie

Proces jsme zahájili návrhem aplikací pro první testovací linku. Jednalo se o dopravníkový systém s obslužnými prvky a kontrolními stoly. První dodávka proběhla v srpnu 2015 a vedla k velkým objednávkám materiálu od japonské pobočky v každém měsíci.

V průběhu posledních dvou let úspěšně vznikly desítky na míru navržených řešení s pomocí kompozitního systému GRAPHIT; kromě mnoha standardních stojanů a vozíků, které se nyní používají v celém závodě.

Rovněž jsme pracovníkům Akebono Brake Slovakia dodali hliníkové konstrukční profily Bosch, nainstalovali systémy typu pick-to-light a dodali stovky mobilních košíků za velmi konkurenceschopné ceny.

V rámci nejnovější úspěšné spolupráce v červenci 2017 proběhla instalace výrobní linky GRAPHIT Level 3 (nomenklaturní označení).

Díky pánům Novákovi a Valentovi se systém TRILOGIQ GRAPHIT stal synonymem našeho úspěšného partnerství a trenčínský výrobní podnik Akebono Brake je ukázkovým příkladem práce společnosti Trilogiq Slovak.

 

Těší nás, když slyšíme, že si naši partneři při návštěvě závodu Akebono Brake všímají mnoha krásných, funkčních a účelných provozních aplikací, určených pro stroje, skladování i činnosti v rámci strategie 5S.

Velmi působivým faktem je skutečnost, že přestože firma pracuje s těžkými součástmi, brzdovými třmeny pro luxusní sportovní vozy Audi, BMW a Porsche, nedošlo v průběhu posledních dvou let k žádné zásadní závadě, kromě běžných poruch způsobených opotřebením spojů.

Potřebujete-li více informací a chcete vědět, jak mohou štíhlé aplikace napomoci vašim pracovním postupům, kontaktujte náš prodejní tým.

Akebono-1

Dodatečné aplikace

Akebono-4 Akebono-6Akebono-(3)